Bebek Örgüsü Örerken Aklınızda Bulundurmanız Gereken 4 Şey!

Bebek Örgüsü Örerken Aklınızda Bulundurmanız Gereken 4 Şey!

Bebek Örgüsü Örerken Aklınızda Bulundurmanız Gereken 4 Şey!

Bebekler için örgü örerken ip seçimi birçok kişinin merak ettiği konulardan biridir. Bebek kıyafetleri ve bebek battaniyeleri mükemmel hediyeler olabilir ve bu iş için doğru ipi seçmek oldukça önemlidir.

 

Yıkanabilmesi ve Bakımı Kolay Olmalı!

Bebek örgüsünü ördükten sonra ebeveynler yıkamak isteyecektir. Bebeklerin sürekli örgülerini kirletme olasılıklarını düşünürsek ısıya ve yıkamaya dayanıklı ipler seçmeniz daha kullanışlı olacaktır. Özellikle çamaşır makinesinde yıkanabilir örgü ipi seçmek anne ve babaya kolaylık sağlayacaktır.

 

Hafif ve Yumuşak İp Seçilmeli!

İpin içeriği, bakımının kolay olması bakımından büyük bir etkiye sahiptir. Bebek için örgü işi örerken pürüzsüz hissettiren ve yapacağınız ürüne uygun ip seçmek oldukça önemlidir. Örnek vermek gerekirse kış için kalın bir ip veya birinci sınıf akrilik ip seçmek daha uygun olacaktır.

 

Bebeğin Sağlığı İçin Süslemelere Dikkat Edilmeli!

Bebek örgüsünü süslemek için kullanılan düğmelerin ve boncukların güvenli olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Bebeklerin oynarken koparıp yutma olasılığına karşı iyi sabitlendiklerine ve düşmeyeceklerine karşı dikkatli olun.

 

Maliyeti Uygun Olmalı!

Bebek kazakları ve battaniyeleri boyutuna bağlı olarak biraz ip yiyebilmektedir. Bu nedenle maliyetin ve ne kadar ipin gideceği dikkate alınması gerekir.

Neyse ki, hem güzel görünen ve bakımı kolay, aynı zamanda uygun fiyatlı birçok bebek ipliği çeşidimiz var!

Filyarn bebek iplikleri kategorimizi inceleyebilir, size en uygun bebek ipleri ile hayalinizdeki örgü modellerini örebilirsiniz!

BURALARDA DA VARIZ