Kolay ve Pratik Örgü Örmenin Püf Noktaları

Kolay ve Pratik Örgü Örmenin Püf Noktaları

Kolay ve Pratik Örgü Örmenin Püf Noktaları

Son yıllarda hızla yayılan DIY/Do It Yourself (kendin yap) akımı ile insanlar satın almak yerine emek vererek ürünlerini kendileri tasarlamayı tercih etmeye başladılar. Bundan dolayı örgü örmek, her mevsimde örülebilen ve en sevilen hobiler arasında yer almaya başladı.

Siz de örgü modellerini inceliyor ve örgü örmek istiyor olabilirsiniz. Ancak örgüye yeni başlayan insanlar ilk etapta nasıl örecekleri konusunda fikir almak isteyebilir. Çünkü örgü örmenin püf noktaları vardır. Bunları öğrenerek hayalinizdeki örgü modellerini elde edebilirsiniz.

 

Tüylenen Örgü Kazaklarınızı Temizleyebilirsiniz…

Örgü kazaklar tüylenebilmektedir. Sakin olun! önce elinizle iplik topaklarını ayıklayarak bir jilet yardımıyla yukarıdan aşağıya doğru tüyleri temizleyebilirsiniz. İşte bu kadar!

 

Bitirdiğiniz Örgü Modelini Ütüleyebilirsiniz…

Bitirdiğiniz örgü modelini ütülemeniz görünümünü hem iyileştirir hem de daha şık görünmesini sağlar. Ütülerken etiket bilgilerine dikkat etmeniz iyi olacaktır. Ütülemek yerine ağır yatay yüzeylerin altına yerleştirerek de düzgün olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Kenar İlmeklerini Örerken Direkt Şiş Üzerine Alabilirsiniz…

Örgü örerken kenar ilmeklerini örmeden direkt şiş üzerine almanız hem yanlara doğru sürekli artmasını önlemektedir hem de örgü dikişinin rahat olmasını sağlamaktadır.

 

Örgüleriniz yıkandıktan sonra sertleşiyorsa…

Bunun çok kolay bir çözümü var! Son yıkama suyuna bir tatlı kaşığı gliserin ekleyin. Sonuca inanamayacaksınız…

 

Ördüğünüz Örgünün Kalitesini Artırmak İstiyorsanız…

Örgü örerken örgünüzün kaliteli olmasını ve güzel durmasını istiyorsanız iplik gerginliğine dikkat etmelisiniz. Çok gevşek ya da sıkı olmamalı.

BURALARDA DA VARIZ