Örgü İpi Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Örgü İpi Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Örgü İpi Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Örgü ipi alırken dikkat edilmesi gerekenler nedir diye merak edenler, bu içeriğimiz tam size göre ! adım adım dikkat edilmesi gerekenleri filyarn olarak bu yazımızda açıklayacağız.

Örgü örmeye karar verdiğinizde ilk dikkat edeceğiniz şey yapacağınız örgü modeli ve tığ işinize uygun ipliği seçmek olacaktır! Özellikle örgü örmeye yeni başlayanların en çok merak ettiği şey örgü ipi nasıl seçilir? sorusudur.

Örgü modelinize uygun örgü ipi almanız öreceğiniz ürünün daha şık durmasını sağlayacaktır. Örgü modelinizin başarılı olması için satın alacağınız örgü iplerinin çeşitleri ve kalitesi önemli detaylardır.

Örgü ipi seçiminde dikkate alınması gerekenler şunlardır:

 

Örgü İpi Çeşidi ve Kalınlığı Öreceğiniz Modele Uyumlu Mu?

Örgü ipi çeşitleri diye araştırma yaptığınızda muhtemelen çok fazla örgü ipi çeşidi ile karşılaşacaksınız. Ne tür bir örgü modeli yapacağınız, örgü amacınızın ne olduğu, yetişkin kişi için mi yoksa bebek için mi yapacağınız örgü ipi seçerken çok önemlidir.

Seçilen ipliğin kalınlığı yapılmak istenen örgü modeline uygun olmalıdır. Örnek vermek gerekirse kışın kullanmak için battaniye örmek istiyorsanız ince ip yerine kalın ip tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Ürün içeriği olarak ise pamuk, ipek,keten, alpaka, kaşmir, angora gibi doğal malzemeler seçebileceğiniz gibi akrilik, polyamid, polyester gibi sentetik malzemelerde seçebilirsiniz.

Öreceğiniz örgü modelini hangi ip ile örmeniz gerektiğini merak ediyorsanız sitemizdeki örgü amacı kategorisini tıklayarak örgü iplerimizi inceleyebilir, güvenle satın alabilirsiniz.

 

Alacağınız Örgü İpi Bütçenize Uygun Mu?

Örgü modeline karar verdiyseniz ve bütçe konusunda limitiniz yoksa örgü ipi satın almak çok daha kolay olacaktır. Örgü amacınıza ve örgü modelinize göre istediğiniz kalite ve fiyatta örgü ipi satın alabilirsiniz. İlk denemenizde uygun fiyatlı bir ip satın almak isterseniz daha ucuz örgü ipleri satın alabilirsiniz.

 

Örgü Satışı Sonrası Hizmetler!

Örgü iplerinizi online satın almak istiyorsanız satın alma süreci ve sonrası ile ilgili bilgi alabileceğiniz güvenilir bir firmadan almanız çok iyi olacaktır. Ürün hakkında yapılmış yorumları okumak ve eğer memnun kaldığınız bir ürün ise sürekli aynı web sitesinden satın almak da örgü ipi satın alırken dikkat etmeniz gerekenler arasındadır.